İl İl Sohbet, Chat Odaları | Sizinmekan.org

İl İl Sohbet, Chat Odaları | Sizinmekan.org

İl İl Sohbet, Chat Odaları | Sizinmekan.org

ScanX     13-10-22     Genel, sizinmekan, Sohbet, Sohbet Sitesi     İl İl Sohbet, Chat Odaları | Sizinmekan.org     91 Defa Okundu

İl İl Sohbet, Chat Odaları

Kalpten yazdığınız bir yazının geri dönüşümü kalp üzerine huzur verir. Sizler huzuru bulma noktasında önce kendiniz gibi olmayı , sonra ise kendinize yakışır şekilde davranmayı örnek edinin. Siz örnek olmak için nasıl davranıyorsunuz. Sohbet ederken üslubunuz nedir. Yetişkin olgunca mı sohbet ediyorsunuz yoksa  aman diyipte aklınıza gelen ağzınızı bozarak gibisinden mi sohbet ediyorsunuz.
Sohbet ederken üslup çok önemlidir. Anlamak anlaşılmak istiyor isek verdiğimiz karşıya giden iletişimin bizlere geri dönüş edece şekilde olmasına özen gösterin. Mesela şöyle düşünelim. Bir kişi size ağzını bozarak küfür veya hakaret etti ne yaparız. Aynı şekilde’mi yoksa seviyeli’mi veya susarak’mı hareket ederiz bunu önce bilmeniz gerekir.

Birincisi ağzı ve tavrı bozuk olan otomatik reflex ile karşısında olana anında o şekil cevap verecektir. İkincisi sakin seviyeli olan sohbetçi ise siz iyi misiniz diyerek ağzınızdan çıkanı duyuyor musunuz diyerek susacaktır. Sizde hani daha mantıklı birimi , yoksa ikincisini.  Bence doğru olan ikincidir. Ben şahsi olarak öyle olan cevap dahi vermeyi düşünmeme ama cevap verici olanların ikinciyi kullanmasını öneririm.

Günümüzde kızlarımızın ve beylerimizin bir arada sohbet etmesi önemli ise birbirimize verilen sohbet tarzında önemli olması gereklidir. Herkesin kendisinden sorumlu olduğu yaşantıda herkes üzerine düşeni saygın , olgun , seviyeli şekilde aynı ortamda isek yapmak zorundadır. Seviyeli olan bir kişi seviyesinin seviyesine inip onunla aynı üsluba uyarak cevap verirse kendi adıma söylemek isterim ki seviyesinden daha seviyesiz bir kalitededir.

Seviyeli İnsanlar

Seviyeli insan her ne şekilde ve zaman içerisinde olur ise olsun seviyesine hakim olandır. Seviye aileden gelen , alt yapı yetişmesinde büyüyen manevi bir yaşantı belirtidir. Herkes burada bir arada sohbet edecek ise eğer , sohbet adap , kural etiklerine uymak zorundadır. Aksi taktirde ağzı bozuk küfür ve argo içerikle sohbet edenlerin anında /zline veya /shun ile sohbet kanalından susturulması kurallar içerisinde birinci sıradadır bunu kimse unutmasın.

Herkes önce haddini , sonra yerini  bilecektir. Sanal alem demek istediğimizi konuşmak ise bize teslim etmemiştir. Kişiler arkadaşı ile istediği dilde üslupta özelde kendi aralarında konuşmakta özgür iradeye sahiptir. Orası kişilerin en özel olarak konuşabileceği özel odalarıdır. Özele kimse karışamaz. Kişi ise özelinin sorumlusudur. İstediği ile konuşur istemediği kişi rahatsız ediyor ise /ignore nick yani örnek veriyorum /ignore Rose gibi ismi ignorenin yanında yazarak kendisine yazmasını engelleyebilir. Bu kişinin tercihine kalmış bir tercihtir.

Arkadaşlar seviyeli sohbetin olması için lütfen seviyeli ve sohbetimizi nereye akış yaptığına dikkat ederek sohbet edelim. Aşk , dostluk , arkadaşlık kurmanın en güzel yolu dürüst , saygın seviyeli sohbet etme ile başlar ve devam eder. http://www.Sizinmekan.Org sohbet odalarımızda Umarız herkes üzerine düşeni iyice düşünerek hareket etme noktasında iyi olarak eder. Kalp kurmayalım. Kırılan kalp onarması zordur, bazen unutmayalım. İnsanın en çok seviyeden olanı tatlı dilli , güler yüzlü , merhametli olanıdır. Bunları kendimize yaşantımızda eksik etmeyelim. Dün bugün yarin hepsi geçmektedir. Kalıcı olan bizim iyiliklerimiz , merhametimiz , anıt olarak arkamıza bıraktığımız kişilik yapımız olacaktır. Dünyanın zengini mal varlığı , ahiretin zenginliği ise duadır unutmayalım.

İl İl Sohbet, Chat Odaları | Sizinmekan.org

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

sohbet odaları chat odaları mobil odalarısohbet odaları chat odaları mobil odalarısohbetchatchat odalarısohbet odaları mobil chatMekansizintarzsohbet